Negovanje lica kući vs. poseta kozmetičaru – šta je bolje?
Da li je bolje negovati kožu kući ili ići kod kozmetičara? Saznajte iskustva i savete o čišćenju, cedjenju, pilingu i maskama za lice.
Negovanje lica kući vs. poseta kozmetičaru – šta je bolje?
Mnoge žene i devojke imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja kod kozmetičara. Neke su imale loša iskustva, a neke čak i oziljke i rupe na licu zbog čestih poseta nestručnim kozmetičarima. Pitanje je – da li je bolje negovati se kući redovno ili ipak povremeno posetiti stručnjaka?
Kućna negu vs. profesionalni tretmani
Mnoge osobe smatraju da je bolje koristiti kvalitetnu kozmetiku i negovati lice kući nego ići kod nekog "nazovi stručnjaka". Međutim, pravi stručni kozmetičar sa vrhunskom kozmetikom može pružiti odlične rezultate bez neželjenih efekata.
Neke osobe imaju sreću da njihovoj koži nije potrebno intenzivno čišćenje, ali povremeno odlaze na blage tretmane poput pilinga, masaže lica i maski kako bi osvežile izgled. U kućnim uslovima, neke koriste piling jednom nedeljno, dok druge preferiraju masku jednom nedeljno za održavanje.
Koliko često raditi piling i masku?
Preporučuje se da se piling radi jednom u 15 dana, dok masku možete stavljati jednom nedeljno. Međutim, neke osobe su preterivale sa upotrebom maski, koristeći ih i do 6 puta nedeljno, što može iritirati kožu. Idealno je koristiti masku za dubinsko čišćenje dva puta nedeljno u početku, a kasnije jednom nedeljno za održavanje.
Kako se rešiti mitesera bez cedjenja?
Mnoge osobe žele izbeći cedjenje mitesera jer može dovesti do ožiljaka i rupa. Jedan od prirodnih načina za uklanjanje mitesera je pariranje lica, a zatim čišćenje isečenim peršunom. Nakon pariranja, blago prođite vatom preko lica kako biste uklonili nečistoće.
Koristeći masku za dubinsko čišćenje, miteseri se postepeno izbacuju, što može smanjiti potrebu za posetama kozmetičaru. Neke osobe nisu išle na čišćenje lice godinama zahvaljujući pravilnoj kućnoj nezi.
Koje maske su najbolje za kožu?
Za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje koja uklanja višak sebuma, dok za suvu kožu je idealna hidratantna maska koja vraća vlagu. Neke osobe koriste maske na bazi meda i krastavaca, dok druge preferiraju gotove proizvode poput hidratantnih maski.
Voćne kiseline, poput onih iz pomorandže, takođe mogu delovati kao blagi piling, uklanjajući mrtve ćelije i proširene pore.
Da li maramice za skidanje šminke mogu zameniti čišćenje?
Neke osobe koriste maramice za skidanje šminke, ali one sadrže hemikalije i ne bi trebalo da budu glavni način čišćenja lica. Bolje je koristiti blage pilinge i maske za dubinsku negu.
Zaključak
Iako neki tretmani kod kozmetičara mogu biti korisni, redovna kućna nega sa kvalitetnim proizvodima može dati odlične rezultate bez rizika od neželjenih efekata. Ključ je u umerenosti – preterivanje sa pilingom i maskama može oštetiti kožu, dok pravilna upotreba može održati lice zdravo i lepo.